По-русски

Kas ir GRANEX ?

GRANEX ir ieteicams: taukainai ādai; ādai ar aizsērējušām porām, pūtītēm un plankumiem; ādai, kam ir tendence veidot pinnes.

Mīti un patiesība par pinnēm

1. Lai nebūtu pumpas, ir nepieciešams ievērot stingru diētu.

Ja uzturā lietot saldumus, multu izstrādajumus un žāvējumus, tad punmpu būs vairāk. Uzskats par to, ka uztura raksturs iespaido pumpu un piņņu rašanos ir nedaudz novecojis uzskats. Protams, ka pārēšanās ar saldumiem, žāvētu galu un asiem ēdieniem var iespaidot jebkuras ādas slimības attīstības gaitu, taču pārtika nav patiesais aknes rašanās iemesls un tikai ar diētu pinnes nav iespējams izārstēt.

2. Akne mēdz būt tikai jauniešiem.

Akne ir sastopama arī pieaugušajiem, vidēji cilvēkiem vecumā līdz 40 gadiem. Iemesls tam var būt traucējumi endokrinās sistēmas darbībā un dzimumdzidzeros, dažu ārstniecisko līdzekļu lietošana, dopingi, kaitīgi darba apstākļi un nekvalitatīvas kosmētikas lietošana.

3. No pumpām un pinnēm glābj regulāri un bieži seksuālie kontakti

Droši vien daudzām jaunām meitenēm, kas ar šausmām acīs skatās uz kārtējo pumpu uz sejas mammas un vecmāmiņas parasti atbild ar standarta frāzi: "Kad apprecēsies/pēc kāzām, tad viss pāries !". Apmēram tāda pati nomierinoša un skaidrojoša frāze tiek izteikta arī puišiem. Taču tā nav patiesība. Seksuālo kontaktu esamība vai neesamība, kā arī to biežums nekādi neietekmē akne rašanos vai izzušanu.

3.Ja sāksi veikt sejas kosmētisko attīrīšanu, tad to vajadzēs veikt pastāvīgi un līdz ar to piņņu kļūs vairāk

Tas tā nav. Tikai ar kosmētisko sejas attīrīšanu nav iespējams tikt galā ar pinnēm, un ari vairāk to nekļūs. Ir arī tādi, kas uzskata, ka regulāra kosmētiskā sejas attīrīšana nozīme aknes ārstēšanu. Arī šis viedoklis ir kļūdains. Tīrīšana, kā liecina arī nosaukums, attīra poras, uzlabo sejas ādu, taču nespēj izārstēt slimību.

5. Piņņu slimību var izārstēt attīrot organismu

Diemžēl, tas tā nav. Piesārņotais ar šlakām organisms nav piņņu un pumpu rašanās cēlonis. Cēlonis ir iedzimtība vai hormonālās sistēmas traucējumi organismā. Taču pārdomāti veikta organisma attīrišana ar tai sekojošai racionāla uztura ievērošanai var uzlabot sejas krāsu, uzlabot garastāvokli un paaugstināt pašapziņu un šajā posmā ādas problēmas netiek uzskatītas vairs par nopietnām problēmām, tādā veidā tiek pārrauta ķēde, kad aknes problēma izraisa vēl padziļinātāku nomāktības stāvokli vai depresiju, jo nav jau noslēpums, ka vairums cilvēkiem, īpaši tiem, kuriem ir izsitumi, ir tieksme pārspīlēt savus fiziskos trūkumus.

6. Pinnes rodas no ārējiem sejas piesārņojumiem

Vēl nesen šis mīts bija plaši izplatīts.Akne uzskatīja par netīro roku slimību un esošos melnos punktus skaidroja ar to, ka tie ir porās palikušie ārējās vides putekļi. Kā risinājums tika piedāvāts regulāra roku mazgāšana. Protams, ir nepieciešama sejas attīrīšana ar ūdeni un mazgājošiem līdzekļiem, taču tiem ir jābūt rūpīgi izvēlētiem un atbilstošiem ādas tipam un pašam mazgāšanas procesam ir jāsagatavo ādu turpmākajai ārstniecisko līdzekļu lietošanai. Mazgāšanās biežums nedrīkst pārsniegt 2 reizes dienā. Ja ir nepieciešams dienas laikā vairāk kā 2 reizes attīrīt ādu, tad labāk lietot ir attīrošās salvetes.

7. Piņņu slimības gadījumā nedrīkst lietot dekoratīvo kosmētiku.

Kas gan nezin par tuvinieku draudošajiem komentāriem: " Ja aizsmērēsi pumpas, tad tās nekad nepāries!". Protams, dalēji tuviniekiem ir taisnība. Ja maskējošie līdzekļi ir pareizi izvēlēti un netiek izmantoti slīmības saasinājuma fāzē, kad ir daudz iekaisušu pumpu, tad tie, protams, nepasliktinās situāciju. Būtiski ir lai izvēlētais līdzeklis būtu komedonu neizraisošs , tas ir, tas neizraisītu vēl papildus piņņu veidošanos. Šobrīd šādus līdzekļus izvēlēties nav problēma. Dažas firmas ražo speciālus tonālos un maskējošos krēmus, kas paredzēti cilvēkiem, kuriem ir problemātiska āda un šie produkti zināmā mērā palīdz izārstēt slīmību.

8. Akne var mazliet paārstēt atrodoties saulē

Tas ir vēl viens mīts. Praktizējošiem dermatologiem un kosmetologiem ir pat radies tāds izteiciens kā rudens aknes saasinājums, kas ir saistīts ar šādu pumpu un piņņu paārstēšanu ar saules stariem. Un neskatoties uz to mīts par saules labdabīgo iedarbību uz problemātisko ādu paliek viens no dzīvotspējīgākajiem. Lietas būtība ir tāda, ka ultravioletajiem stariem piemīt dezinfekcijas spēja un tādēļ arī tie patiešām mazliet samazina pumpu skaitu un uz neilgu laiku. Vienkārši, pateicoties iedegumama, esošās problēmas no aknes: pinnes, paplašinātas poras un nelīdzena pigmentācija kļūst mazāk pamanāma. Taču šis īslaicīgais efekts izraisa slimības saasinājumu, tā kā lielās ultravioleta devas samazina esošo imūno aizsardzību, paaugstina tauku rašanos un vēl vairāk apgrūtina ādas zvīņu atslāņošanos tauku dziedzeros,tādējādi vēl vairāk izraisot izsitumu rašanos.

9. Ja akni ilgi ārstē, tad ārsts ir nekompetents

Visā pasaulē akni ārstē vidēji 2 līdz 3 mēnešus un dažreiz pat ilgāk. Tas ir atkarīgs no slimības formas un smaguma pakāpes. Pēc ārstēšanās un ādas stāvokļa uzlabošanās profilaktiskos nolūkos ir nepieciešams pareizi rūpēties par ādu, jo pilnīgi izvairīties no aknes rašanās nav iespējams.